Вініл та Hi-Fi
Виберіть підкатегорію
Програвачі вінілу: вінтажний звук у новій обгортці Найстарішим звукозаписом у світі вважається запис, який був зроблений у 1860 році. Дослідники з групи вивчення історії звукозапису First Sounds виявили її 1 березня 2008 року в паризькому архіві і змогли програти звуковий запис народної пісні, зроблений французьким винахідником Едуаром Леоном Скоттом де Мартенвілем за допомогою пристрою, що в 1860 році називався ним «фоноавтограф».
У 1877 році французький учений Шарль Кро вперше науково обґрунтував принципи запису звуку на барабан (або диск) та його подальшого відтворення. Цього ж року, а саме — у середині 1877 року, молодий американський винахідник Томас Едісон винайшов і запатентував прилад фонограф, у якому звук записується на циліндричному валику, обгорнутому фольгою олов'яною (або паперовою стрічкою, покритою шаром воску) за допомогою голки (різця) , пов'язаної з мембраною; голка викреслює на поверхні фольги гвинтову канавку змінної глибини. Для програвання використовувалася бамбукова голка, ув'язнити яку можна було за допомогою спеціальних щипців. Його фонограф з восковим валиком не набув широкого поширення через складність копіювання запису, швидкого зношування валиків та поганої якості відтворення.
1887 року американський інженер єврейського походження Еміль Берлінер запропонував використовувати для запису носій у формі диска. Працюючи над своєю ідеєю, Берлінер спочатку побудував і випробував прилад Шарля Кро, запропонований за 20 років до того, застосувавши пластинку із цинку замість хромової. Еміль Берлінер замінив валики на диски — металевими матрицями, з яких можна було тиражувати копії. З їхньою допомогою і пресувалися грамофонні платівки.
Однак з можливими технологіями та появою нових форматів вініл поступився позиції компакт-дискам, цифровим форматам і потоковому аудіо.
Проте останнім часом вінілові платівки стали користуватися підвищеною увагою людей, які цінують високу якість звуку та продуктивний характер смаку музики. В результаті інтересу до вінілу, що виникла, почали створюватися нові моделі програвачів вінілу, які поєднують у собі різноманітний дизайн і сучасні технології.
Сучасні вінілові програвачі працюють у різних режимах - як керуючі пристрої, так і за допомогою комп'ютера чи іншого пристрою. Деякі програвачі включають використання підсилювачів, які дозволяють використовувати їх як самостійну аудіосистему. У той же час інші програвачі вінілу вимагають зовнішнього підсилювача та колонок для прийому звуку.
Крім того, багато виробників випускають вінілові програвачі з функціями, які забезпечують налаштування швидкості обертання диска, автостоп та автопідйом тонарма. Ці функції дозволяють настроїти програвач відповідно до особистих уподобань та умов використання.
Тільки почувши самостійно звук програвача вінілу - можна оцінити як якість звуку, а й зануритися в багаторічну культуру звуку. Звук вінілу здатний оцінити будь-яка людина, а не лише музикант.